Poradnia Psychologiczna
"W stronę zmiany"

email: info@wstronezmiany.pl
Menu

Aktualności


wróć do Nowości

Książka "Bajki dorosłych"

W naszej Poradni powstała książka. Autorami są: Jacek Gientka, psychoterapeuta i Barbara Popławska, coach. 

okladka

W oparciu o książkę prowadzimy również wyjątkowe Warsztaty kreatywnego współdziałania: "Bajki kluczem do sukcesu"

 20180718 183711

Z milionów historii, które znamy, wybraliśmy 333, następnie skondensowaliśmy je do 30 tekstów (właściwie 32, bo wstęp i zakończenie też mają znaczenie). Elżbieta Rowińska-Garbień ozdobiła nasze opowieści niepowtarzalnymi rysunkami. Wszystko razem zebraliśmy w książce "Bajki dorosłych", wydanej przez Wydawnictwo Fundacja Festina Lente. Za skład, druk i oprawę odpowiada artystyczna drukarnia Kartalia, więc książka może być również ładnym prezentem dla Waszych przyjaciół.

Zapraszamy do polubienia fejsbukowej strony "Bajek...", tam znajdziecie ciekawostki, konkursy, dodatkowe materiały.

Jeśli chcecie mieć własny egzemplarz, możecie zakupić go w naszej Poradni bezpośrednio lub wysyłając zamówienie przez formularz kontaktowy: http://www.wstronezmiany.pl/kontakt/. W treści zamówienia prosimy o podanie liczby egzemplarzy oraz adresu do wysyłki. Po potwierdzeniu z naszej strony prosimy o wpłatę (cena książki + koszty wysyłki) na konto. Dane do przelewu:  PORADNIA PSYCHOLOGICZNA W STRONĘ ZMIANY, ul. Wilcza 33 LOK. 12, 00-544 WARSZAWA, numer rachunku 66 1240 6133 1111 0010 2916 1518, w tytule przelewu podając imię i nazwisko oraz tytuł książki.

Cena "Bajek dorosłych" to 29 zł. Koszt przesyłki na terenie Polski to 15 zł. Wysyłka za granicę po wcześniejszym uzgodnieniu.

"Bajki dorosłych" można nabyć również w sieci Księgarni BookBook.

 

Jeśli chcecie Państwo skontaktować się z Autorami, prosimy o maila:

kontakt@bajkidoroslych.pl

 

"Bajki dorosłych"

WYDAWNICTWO FUNDACJA FESTINA LENTE

 

Copyright ©Jacek Gientka & Barbara Popławska

ISBN 978-83-7904-171-8

  

 Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych spotkań autorskich i warsztatów.

 

 

Recenzje "Bajek dorosłych"

"Bajki dorosłych" pozwalają nam skonfrontować się z własnymi złudzeniami. W tle jest rzeczywistość, która zamienia nas w "żony króla", "rybaków", "królewny na miotle” czy "podróżników". To my w naszych codziennych rolach i maskach. Teksty to takie odchylenia od nas samych - mogą stać się cennym źródłem wiedzy o naszych zniekształceniach w obrębie oczekiwań, pragnień i naszego spostrzegania siebie w pogoni za spełnieniem. Na pewno zrobię z nich użytek w pracy terapeutycznej.

Małgorzata Kozłowska, psycholog

 

To lektura nie tylko na wieczór; to lektura na początek dobrego dnia także. Inspirują! Bajki są poruszające i wzruszające; odległe w czasie i przestrzeni - na ile wyobraźnia autorów pozwala i intencjonalnie prowokuje, jednakowoż są bliskie w uniwersalności tematów i poczuciu humoru.

Omar Sangare, aktor, reżyser, pedagog, dyrektor nowojorskiego United Solo Festiwal

 

To opowieść o śpiących królewnach tkających swoje patchworkowe sny na kanwie rzeczywistości saloników prasowych, seriali telewizyjnych i witryn internetowych. To historia o książętach zaklętych w żabią powłokę, którym nie spieszno do siodłania białego rumaka. "Bajki dorosłych" dla dorosłych, choć ubrane w poezję, obnażają niekiedy smutną prozę damskiej, męskiej, damsko-męskiej codzienności. Są jak fraszki Kochanowskiego - trafnie diagnozują współczesność, w której masowa kultura kształtuje jednostkę, a jej hasła to kłody rzucane pod nogi tym próbującym dorosnąć i mężnie skonfrontować się z tzw. realem. Te celnie spuentowane opowiastki, precyzyjnie słowem odmalowane portrety nas - dzisiejszych dużych - małych budzą i trzeźwią, nienachalnie prosząc o zmianę. To zwierciadło, które z troską mówi, jacy jesteśmy. Niestety - nie najpiękniejsi na świecie.  Na szczęście - nie sztucznie upiększeni.
Anna Will, dziennikarka

 

Błyskotliwe, przewrotne, żartobliwe, czasem z paradoksalną puentą. Takie są „Bajki dorosłych”. Jest to bardzo inteligentna propozycja zabawy konwencją, pozwalająca w różnych bajkowych archetypicznych postaciach, przeniesionych we współczesny świat, odnajdywać samych siebie. Bardzo pomysłowo wykreowany został świat, w którym książę zamiast w dzikiej kniei, poluje w złotych tarasach, a brzydkie kaczątko zbiera na operację plastyczną. Nie jest to jednak li tylko literacka zabawa słowem, gdyż bajki te mogą pomóc w dostrzeżeniu czegoś, co być może nam czasem umyka i - moim zdaniem - mają również wydźwięk terapeutyczny. Czytałem je z prawdziwą przyjemnością.

Roman Zając, biblista i demonolog, autor książek